__________________________________________________________________________________

31 | 25.03.2016


O ludziach, którzy pierdolą głupoty, można również wiele głupot pierdolić. Umówmy się, każdy z nas się czasem myli, a przejawem prawdziwej inteligencji jest umiejętność przyznawania się do tego. Dobra, więc to była ta frazesowa część, o której wie każdy. Zatem, czy to faktycznie jest takie proste? Otóż nie. Pierdolenie głupot to nawyk typowo ludzki, a jeśli w jakąś sprawę zamiesza się czynnik ludzki, to ów sprawa - nawet pierwotnie najprostsza - nagle staje się niezwykle kompleksowa i trudna do pojęcia. Ale moment, zanim znowu zacznę się gmatwać i zacznę sam pierdolić. O co mi w ogóle tym razem chodzi?


Wspominałem na fanpejdżu (o tutaj) o tym, jak odbyłem z kimś nieprzyjemną rozmowę. Streszczenie macie na linku w nawiasie, więc nie będę tego przywoływał ponownie. Chodzi mi jednak o podejście mojego rozmówcy. Po pierwsze - wypowiadał się na temat, o którym nie miał najmniejszego pojęcia. Po drugie - swoją wiedzę czerpał z randomowych publikacji pseudonaukowych na jakimś profilu na fejsie oraz wszystkie swoje dowody opierał na tych właśnie pracach. Po trzecie - nawet nie potrafił dokładnie przeczytać ów prac, bo potrafił wyciągnąć z kontekstu kilka fragmentów, aby móc na nich oprzeć wszystkie swoje argumenty. Po czwarte i ostatnie - kiedy zabrakło mu słów w gębie, powołał się na to, że nie mogę się wypowiadać się na temat genetyki, jeśli nie skończyłem specjalnej szkoły. Pomińmy fakt, że i on takowej nie skończył. Pozwólcie więc, na miłość boską, że nauczę Was jak nie pierdolić głupot. I w ogóle, to mam strasznie wielkie dupsko.


Zatem, jeśli dochodzi do momentu, kiedy umyślnie lub nie, uczestniczycie w rozmowie na temat, o którym nie wiecie absolutnie nic, to nie bądźcie na siłę specjalistami. Uwierzcie, że rozmowę można nadal prowadzić, jeśli okażecie niewiedzę i zamiast tworzyć urojone twierdzenia, będziecie zadawać pytania. Nie tylko unikniecie pierdolenia głupot, ale także faktycznie będziecie mieć okazję się w temacie douczyć. Kiedy jednak nie macie pełnej wiedzy, a chcecie ją poszerzyć, to nigdy, ale to nigdy nie bazujcie na pracach samozwańczych naukowców, którzy swoje prace publikują na prywatnym profilu na twarzksiążce. Skorzystajcie ze zbiorów, których wartość naukowa jest potwierdzona i to ich używajcie, kiedy dojdzie do konieczności bronienia się wiedzą nie pochodzącą od Was w dyskusji. Idąc dalej - nie wyciągajcie nic z kontekstu, aby przypasować to do swoich poglądów. Nie każdy rozumie autentycznie, co znaczy "wyrwać z kontekstu", więc zobrazuję na żywym przykładzie wspomnianej już wcześniej rozmowy. Następujące zdanie: "Prawdopodobnie wiele cech ludzi, jak charakter, zachowania i skłonności, warunkowane jest nie w całości, a w pewnym stopniu przez geny", przez mojego rozmówcę zostało odczytane z pominięciem podkreślonych części. I na samym końcu - kiedy jednak okażecie się debilami i nie posłuchacie się żadnej z powyższych rad, przynajmniej posłuchajcie się tej. Kiedy skończą Wam się argumenty rzeczowe, poddajcie się, a nie zaczynajcie pogrążać się we własnych fekaliach intelektualnych argumentami w stylu "najpierw skończ odpowiednią szkołę, to porozmawiamy". Jeżeli naprawdę nie potraficie zdjąć korony z głowy, to poprzestańcie przynajmniej na "ja mam swoją rację, ty swoją" i nigdy do tematu nie wracajcie.


Nie będzie podsumowania, nie chce mi się go pisać.

Zdjęcia wykonała Ksenia Trzaskalik. Ubrania zapewniło CNDirect. Recenzję wspominanych kilka razy butów z LEDami w podeszwach znajdziecie na fanpejdżu. Najwięcej nowości znajdziecie na Instagramie i snapchacie, pod nickiem kozacorpo. I jeszcze jeden protip: Nie zostawiaj mi w komentarzu linka do siebie, bo wtedy na pewno w niego nie wejdę.
 ______________________________________________________________________
Koszulka - CNDirect, spodnie - CNDirect, okulary - CNDirect, buty - Adidas ZX Flux

64 komentarze:

 1. świetny post mega zdj i te pozy cud miód malina :D pozdrawiam :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Strasznie denerwuja mnie osoby, które nie maja bladego pojęcia o danej rzeczy a wypowiadaja się jakby pozbierały wszystkie rozumy świata! Czasem chyba warto dać na luz i dać wypowiedzieć się osobie, która bardziej sie zna na tym od nas. Napewno dowiemy się czegoś czego jeszcze nie wiedzieliśmy :)
  zapraszam http://puuudi-blog.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie znoszę takich osób, jedyne co potrafią robić to pieprzyć a czasem nawet pieprzyć o pieprzeniu. Problem polega na tym, że nie ważne co człowiek zrobi tacy ludzie i tak będą włazić nam pod nogi. Z niewiadomych przyczyn jest to ich ulubione zajęcie i nie idzie tego zachowania w nich wyplenić. Sama napisałam dzisiaj o takich osobnikach post, jednak w innym kontekście.
  Zapraszam i pozdrawiam,
  Rebeliantka

  OdpowiedzUsuń
 4. Genialnie napisane! Tak często się z tym spotykam, bo przecież to taki wstyd pokazać, że się nie ma na jakiś temat żadnego pojęcia, trzeba brnąć w to mimo niewiedzy. Brak sił, cóż. Zdjęcia rewelacyjne, jestem tu pierwszy raz, obserwuję, pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Najgorsze jest to jak ktoś wyraża się na temat o ktorym nie ma zupełnie pojęcia,super zdjęciaa! :)
  Zapraszam do obserwacji naszego bloga:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Koza, post z sensem! Brawo. Czekam na hejty.

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo mi się podobało dopóki nie dotarłam do "nie potraficie zdjąć korony z głowy". Przypomniała mi się bowiem Twoja czapka. Hehe... No cóż, w sumie dobrze prawisz.

  OdpowiedzUsuń
 8. Ludzie wypowiadając się na tematy o których nie mają pojęcia niszczą swoją ocenę bo i tak inni dowiedzą się że dana osoba nie ma bladego pojęcia o danym temacie. Poza tym nie da się być specem od wszystkiego,no litości ludzie, nikt nie jest doskonały i nie wie wszystkiego

  xmiddix.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 9. Ludzie wypowiadając się na tematy o których nie mają pojęcia niszczą swoją ocenę bo i tak inni dowiedzą się że dana osoba nie ma bladego pojęcia o danym temacie. Poza tym nie da się być specem od wszystkiego,no litości ludzie, nikt nie jest doskonały i nie wie wszystkiego

  xmiddix.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 10. Podsumowując, nie ma co pierdolić głupot.
  Świetne zdjęcia:)

  OdpowiedzUsuń
 11. Uuuu świetna stylizacja!
  zapraszam, http://magda-ola.blogspot.com/2016/03/let-us-hurry-to-love-people.html

  OdpowiedzUsuń
 12. Czasami taka rozmowa kończy się, na innych "argumentach", czyli na wyzwizkach i wtrącaniu komentarzy o rodzinie naszego rozmówcy. Poza tym ja bym sprawdzała informacje z wieloma źródłami a nie tylko z jednym ;) Zdjęcia jak zwykle cudowne ;)
  naoffashion-click

  OdpowiedzUsuń
 13. Przepiękne zdjęcia! Ciekawy post! Pozdrawiam i zapraszam do siebie! zell27merka.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 14. Świetne zdjęcia!
  Ciekawa stylizacja, ale lepiej by pasowały czarne spodnie i inne buty!
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Wow. Jeden z lepszych blogów, które odwiedziłem. Masz styl i klasę. Blog powala na kolana. Będę częściej tu zaglądać.

  OdpowiedzUsuń
 16. Bardzo fajne zdjęcia. Również strasznie denerwują mnie takie osoby, ktore brną jeszcze w zaparte. Jestem człowiekiem i również czasem się mylę lecz nie jest to coś strasznego aby przyznać się do błędu :)
  http://check-it-m.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 17. te zdjęcia mają dobry klimat :D takie stonowane kolorki :P

  zostawiam follow i zapraszam http://leo-ame-art.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 18. Nic dodać nic ująć, szczera prawda ujęta we wszystkim, zadziwiasz mnie sposobem pisania xD Zdjęcia również nadają klimatu, pozdrawiam ;)
  http://xemijlyx.blogspot.com/?m=0

  OdpowiedzUsuń
 19. Denerwują mnie osoby, które wypowiadają się na temat, o którym nie mają większego pojęcia, tylko to co usłyszały lub przeczytały w internecie.
  http://mateslifex.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 20. Mega kolor włosów, świetna stylizacja, ale urzekł mnie nagłówek bloga! Oby tak dalej.
  Zapraszam do siebie : www.kayleenbeauty.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 21. Masz idealne włosy *-*
  Jeśli chodzi o post, to dość często dyskutuję z różnymi osobami, i okropnie irytuje mnie podejście "nie znam się to się wypowiem". A spróbuj takiemu wytłumaczyć, że racji nie ma - będzie bronił swojego zdania jak niepodległości i w rezultacie posunie się nawet do zwyzywania drugiej osoby byleby tylko wyszło na jego.
  Zapraszam do siebie: islamodkuchni.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 22. Mocny tekst trafiający bezpośrednio do czytelnika! Super! Do tego świetne zdjęcia. Bez pierdolenia ;)
  www.sylwiaszewczyk.com

  OdpowiedzUsuń
 23. Świetne zdjęcia, idealnie napisane. Nic dodać nic ująć :)
  http://mydreamand-i.blogspot.com/2016/03/ulubiency-marca-16.html

  OdpowiedzUsuń
 24. Prawdziwe, brutalne, ale prawdziwe. My Polacy tak mamy, że lubimy wypowiadać w tematach, o których nic nie wiemy.
  Fantastyczne zdjęcia :)
  Pozdrawiam.

  blogtylkodlamnie.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 25. Genialne zdjęcia, świetnie wyglądasz! :)

  OdpowiedzUsuń
 26. Genialne zdjęcia, a dodatkowo bardzo dobry wpis. Wreszcie ktoś mądrze wypowiedział się na ten temat w prosty logiczny sposób :)

  OdpowiedzUsuń
 27. Nienawidzę osób, które wypowiadają się na temat, o którym nie mają zielonego pojęcia jednak coraz częściej się z tym spotykam :) No cóż... Dobrze napisane!

  Pozdrawiam i zapraszam
  Mój Blog

  OdpowiedzUsuń
 28. Dobry wieczór.
  Zacznę od tego, że przez cały czas, który poświęciłam na przeczytanie Twojego wpisu, nie mogłam się skupić na głównym wątku. Mam wrażenie, że jakoś sam odbiegałeś od tego, co miało być podstawą postu. To tylko takie moje odczucia, nic więcej.
  O wspomnianej rozmowie wiedziałam już wcześniej, bo staram się być na Twoim fanpejdżu na bieżąco. Ciekawe jest to, że ludzie są specami w każdej dziedzinie i są tak uprzejmi, by dzielić się swoimi przemyśleniami z innymi, nawet jeśli ci tego nie potrzebują. Cudownie. BTW dodałeś wtedy bardzo ładne zdjęcie i ciężko było ominąć to, co znajdowało się pod nim.
  Odrobinkę (maleńką) przeszkadza mi w Twoim powyższym tekście przeklinanie. Jestem przyzwyczajona do tego, że jeśli czytam tekst tego typu, to nie ma w nim wiele wulgaryzmów. Nie bawmy się w gimbusów.
  Jako że zbliżają się święta, a wydaje mi się, że na Boże Narodzenie czegoś Ci życzyłam, teraz nie chcę być gorsza. Życzę Ci więc klasycznie wszystkiego dobrego, zdrówka, sławy i spełnienia marzeń, aniołku :*
  MC

  OdpowiedzUsuń
 29. Mega stylizacja 👍💪
  W moim stylu ;)
  Powodzenia na pewno tu jeszcze zajrze :)

  OdpowiedzUsuń
 30. Bardzo często się mądrzymy na tematy, o których nie mamy żadnego pojęcia. Tak, to fakt, jednak możemy tylko się starać w taki sposób nie postępowac, bo jednak jest to cechq ludzka.

  Merows.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 31. Koza, uwielbiam czytać Twoje posty bo są bardzo życiowe i ja sam mam podobne zdanie. Najbardziej nie lubię narzekania a także gadania w stylu :"nie znam się to się wypowiem". Wkurza mnie to niesamowicie. Super blog, obserwuje od dawna :)
  Wesołych świąt :)

  OdpowiedzUsuń
 32. Nie cierpię tego kiedy osoba się wypowiada, chociaż nic nie wie o temacie.
  super zdjęcia :)

  OdpowiedzUsuń
 33. Cała prawda ! Mega zdjęcia <3
  http://mlodamamakacpra.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 34. Ta koszulka jest naprawdę świetna. Zgadzam się z tym postem, właśnie najbardziej wypowiadają się ci, którzy kompletnie nie wiedzą o czym mówią. Miałam w swoim życiu sporo takich sytuacji i trzeba przyznać, ze jest to strasznie wkurzające. Obserwuję.

  mój blog :)

  OdpowiedzUsuń
 35. Zgadzam się z Tobą , dobry post! I fajna stylówka :)

  http://lifeisaconstantgame.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 36. Ja w ogóle jestem zdania, że nie każdy musi się zawsze wypowiadać. Przecież równie dobrze można się powstrzymać całkowicie od zbędnej paplaniny.

  OdpowiedzUsuń
 37. Podsumowanie chętnie napiszę za ciebie: Pierdolenie głupot nie idzie w parze z sensem. Każdy ma swoje własne zdanie, lecz nie zawsze powinien je upubliczniać. Miałam w swoim życiu kilka takich sytuacji i muszę Ci przyznać rację. To wkurza. To niezmiernie wkurza. Jednakże ludzi nie zmienisz, choćbyś bardzo chciał. Nawet gdybyś dołożył wszelkich starań. Świata nie da zmienić się od tak... Niestety.
  Pozdrawiam, czekam na kolejne życiowe przemyślenia z Twojej strony. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zasadniczo, to mając w ręku naładowaną broń, to niektórych da się zmienić. Przynajmniej tak mi się wydaje, nigdy nie próbowałem.

   Usuń
 38. Bardzo fajny post :) Podoba mi sie twój styl :)

  OdpowiedzUsuń
 39. Napisałeś to prosto. Tak jak ludzie chcą i to jest wyraźne. I to prawda. Nie każdy potrafi się przyznać. Powodzenia w dalszym blogowaniu.

  OdpowiedzUsuń
 40. Napisałeś to prosto. Tak jak ludzie chcą i to jest wyraźne. I to prawda. Nie każdy potrafi się przyznać. Powodzenia w dalszym blogowaniu.

  OdpowiedzUsuń
 41. W samo sedno. Zdjęcia świetne, stylizacja na plus. :)

  OdpowiedzUsuń
 42. Moja siostra ma takie buty. xD

  OdpowiedzUsuń
 43. Zajebisty blog mordo! Bedę wbijać częściej,pozdrawiam!

  http://olly-bloog.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 44. Gdzie zniknęły ludzkie granice moralności? Matko, już nawet nie chodzi o to czy mówi prawdę czy te szyje grubymi nićmi historyjki niczym z Braci Grimm. Irytują mnie niewypale, osoby które na sporny temat próbują cię usilnie przekonać do swoich racji i powoływać się nawet na najbardziej absurdalne argumenty. A jeśli mam inne zdanie to co? Na stryczek? No przepraszam. Żyjemy w świecie jakim żyjemy, ale z tego co pamiętam jeszcze nie wieszają za wygłaszanie własnej opinii, a przynajmniej nie dosłownie. Także jeśli chodzi o tematy naukowe, często poruszamy takie, które nie są w pełni podparte rzeczowymi dowodami nawet przez samą naukę. Każdy na podstawie swoich informacji i przeczyć ma prawo sądzić co innego. Więc tak poważnie. Po kiego cała ta kłótnia? Próba dowiedzenia swoich racji? Czasami trzeba po prostu zdjąć tę koronę z głowy i zachować się dojrzałej od rozmówcy i po prostu nie kontynuować skoro to i tak niewiele da.

  Pozdrawiam, Jax

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Inną kwestią jest, kiedy ktoś spiera się na tematy, których podstawa leży w osobistych odczuciach, a inna, kiedy ktoś kłóci się z faktami naukowymi. Niezgoda jest uzasadniona np. w sporze o to, czy eutanazja jest moralna czy nie, ale kłótnia o to, czy Ziemia jest płaska czy kulista jest raczej skrajnie bez sensu. W tym drugim przypadku, raczej nie pozostawiłbym rozmówcy z jego opinią, korona zostałaby na mojej głowie.

   Usuń
 45. Debil zawsze ma rację, powinno się o tym pamiętać, a także o tym, że choćbyś podniósł najbardziej logiczne argumenty, on i tak będzie miał rację. Po prostu dlatego, że jest za głupi, aby zrozumieć co chcesz mu przekazać. Ja osobiście wychodzę z założenia, że z takimi ludźmi po prostu nie warto wchodzić w dyskusję, bo ty tylko się zdenerwujesz, a oni i tak nic z tego nie wyniosą. Bo nie są w stanie.
  A ludzi głoszących farmazony jest naprawdę wielu. Wystarczy wejść na pierwszą lepszą stronę na facebook'u.
  Dlatego właśnie ja staram się żyć w zgodzie z pewną bardzo prostą zasadą, a tak naprawdę w zgodzie z cytatem Russela, który pozwolę sobie przytoczyć:
  "Fakt, iż jakiś pogląd jest szeroko rozpowszechniony, nie stanowi żadnego dowodu na to, że nie jest on całkowicie absurdalny. Jeśli weźmiemy pod uwagę, że większość ludzkości jest zwyczajnie głupia, należy oczekiwać z dużym prawdopodobieństwem, iż powszechnie panujące przekonania będą raczej idiotyczne niż rozsądne."
  Amen.

  OdpowiedzUsuń
 46. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 47. Ludzie myślą ,że jeśli ktoś bloguje,wypowiada się na jakiś temat,dodaje zdj. to wie o nim wszystko.. a to nie prawda.Trzeba umieć oddzielić życie od bloga.Nie którzy nie potrafią tego zrozumieć i to jest przykre. :P no ale trudnoo. Nigdy nie uda nam się wszystkich zadowolić,chociaż świat wtedy byłby piękniejszy i prostszy! Pozdrawiam! Bardzo ciekawe zdjęcia ! Fajna bluza :P! Obserwuję i liczę na więcej inspiracji modowych !

  OdpowiedzUsuń
 48. Nienawidzę tych głupio-mądrych. Myślą, że na wszystkim się znają i są od wszystkich lepsi. Ból dupy lvl hard XD http://dyanablog01.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 49. Fajnie napisane.
  Niektórzy ludzie wypowiadają się na tematy, o których nie mają bladego pojęcia i zamiast w pewnym momencie skończyć dyskusję oni cały czas drążą temat.
  Poza tym fajne zdjecia, świetna są te okulary, które na sobie masz.

  OdpowiedzUsuń
 50. Dlatego ja nie wdaję się w takie dyskusję, dodatkowo, jeśli odbywają się one pod postami na fb, artykułami, czy właściwie gdziekolwiek, to zwyczajnie je olewam, nawet się w nie nie wczytuję, bo od samego patrzenia na niektóre debilne wypowiedzi, krew mnie zalewa. ;) Świetne okulary!

  OdpowiedzUsuń
 51. Specjaliści w każdej dziedzinie, ah skąd ja ich znam. Udowodnią swoją rację nawet jeśli to największa bzdura na świecie. Bo przecież oni wszystko wiedzą...
  Fajnie, szczerze napisane! I dobry look.

  OdpowiedzUsuń
 52. Najwięcej mają do powiedzenia Ci co nie są w temacie niestety. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 53. Warto też sprawdzać informacje jakie się dostało. Super zdjęcia :)
  olusiek-blog.blogspot.com- klik!

  OdpowiedzUsuń
 54. Tak się zastanawiam: o szacunku w dyskusji i "zdjęciu z korony z głowy" pisze facet, który od debili wyzywa tych, którzy ośmielają się mieć po prostu inne zdanie na temat blogowania. Faktycznie Mr Hipokryta.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dyskusja na temat blogowania nie jest dyskusją na temat naukowy.
   I z resztą, I just don't fucking care, eh.

   Usuń
  2. A cóż to za różnica czy temat jest naukowy? Jedynie przy tematyce naukowej należy wiedzieć o czym się mówi? A Twoja kultura wypowiedzi doprawdy rzuca na kolana. Pozdrawiam.

   Usuń
  3. Naprawdę nie dbam o to, jestem u siebie, więc nikt nie będzie mi kazał być kulturalnym XD Bywaj.

   Usuń

Zostawiając link do swojego bloga, sprawiasz, że na niego nie wejdę.
Naprawdę potrafię znaleźć czyjegoś bloga, jeśli mi na tym zależy.
Ty tylko spraw, żeby mi zależało.