__________________________________________________________________________________

06 | 09.01.2015

Hej, są rzeczy, których oni o nas nie wiedzą!
Cholera, powiedz im to,
Że są rzeczy, których oni o nas nie wiedzą.


Wiem jak patrzeć im w oczy,
tylko spojrzenie się ze mną droczy.
Mijają mój wzrok okołem,
teraz to oni są myszą, a ja sokołem!

Kocham Waszą aktywność pod moimi wpisami. Czytam wszystkie komentarze, naprawdę, zarówno te pozytywne, jak i te negatywne. Ostatnio zdecydowałem się na kilka odpisać, choć na ogół tego nie robię, bo nie cierpię komentować własnych postów. Nie gniewajcie się, jeśli pod Waszym komentarzem nie będzie żadnego odzewu ode mnie.

Hej, są rzeczy, których oni o nas nie wiedzą!
Cholera, powiedz im to,
Że kochasz to uczucie, kochasz ten moment.


Hej, wiesz, że nie jestem głupim chłopcem!
Cholera, powiedz im to,
Że ja nie jestem tylko głupim chłopcem.

Podobnie jak rzeźba czy obraz, ten blog jest dziełem emocji. Wyrwą, przez którą uciekają ze mnie myśli. Tworzę chaos. Ulatniam z siebie skłębioną masę, która kreuje abstrakcję. Osoba, którą mnie tu widzicie jest takim chaosem, abstrakcją. To coś, czego nie możecie próbować poukładać, ale Wy jednak usilnie próbujecie to zrobić. Proszę, nie próbujcie uczyć mnie moralności, nie próbujcie pokazywać co jest dobre, a co złe. Dla mnie nie tych pojęć. Nic nie jest złe lub dobre z definicji. To ciąg przyczynowo-skutkowy pokazuje nam czy to co zrobiliśmy było słuszne czy nie. Na skutki swoich decyzji przyjdzie mi jeszcze czekać, dopiero potem dowiem się czy były dobre. Ten blog to nie moja wizytówka, to raczej twórczość literacka. Oceniacie mnie, choć ja w tych postach nie istnieję. Istnieje jedynie bohater, którego tworzę, z którym mogę utożsamić swoje emocje. Bohater, który póki co jest tylko jedną z wielu gałęzi mojego charakteru. A jeżeli jedna gałąź drzewa nie rodzi owoców nie znaczy, że całe drzewo jest bezpłodne. Nie dogodzę wszystkim, a jeśli nie dogadzam Tobie - po prostu żegnam.

Nie łykam ich słodkich słówek,
jestem jak płomyk wśród mrówek.
Czy moje słowa ich tak kąsają?
Jak mrówki przed ogniem - uciekają.

Kilku z Was opisało mnie jako buntowniczego lub wręcz rozpieszczonego nastolatka. Buntowniczy? Dobra, być może trochę. Rozpieszczony? Przykro mi, łut szczęścia niespecjalnie mi dopisuje. Nie jestem bogaty, rodzice nie wspierają mnie tak, jakbym tego potrzebował, przyjaciół mam nielicznych, a i oni często zawodzą. I nie ważcie się mówić, że mając dach nad głową i co jeść nie mam na co narzekać. Niestety moje standardy szczęścia stoją zdecydowanie wyżej niż na zaspokojeniu podstawowych potrzeb życiowych. Nazywacie mnie również pesymistą. Być może to co piszę nie jest owinięte w różowy jedwab, ale to nie pesymizm. Pesymizm prowadzi do zakładania najgorszych możliwych scenariuszy zdarzeń, a ja tego nie robię. Nigdy nie zamierzam tego robić.

Hej, wiesz, że nie jestem głupim chłopcem!
Cholera, powiedz im to,
Że patrząc na nich, spoglądamy w dół.


Hej, są rzeczy, których oni o nas nie wiedzą!
Cholera, powiedz im to,
Że łgarz im w twarz, oni łakną tych kłamstw.


Ludzie bywają nudni. Przewidywalni, jednolici, niekolorowi. Nie chcę taki być. Chcę spróbować być wyjątkowy, próbuję być artystą, a moja osobowość jest dla mnie kamieniem, w którym chcę kuć. Nie jestem skałą, która samoczynnie wietrzeje, albo którą żłobi cieknąca woda. Mojemu posągowi wykułem wiele twarzy. Mój horyzont zawsze kończy się o metr dalej, niż widzę, a moja wyobraźnia jest o stopę głębsza, niż potrafię to sobie wyobrazić. Myślami żyję jak szlachcic, choć palcami liczę grosze. Czuję się lepszy od innych niezależnie od tego, jak bardzo ktoś próbuje mi udowodnić, że stoi na równi ze mną. Nikt nie może zabronić mi wysokiego poczucia wartości. Czy też egoizmu, zwał jak zwał.

Powinniście dołączyć do mnie, a nie usilnie ściągać mnie w dół.

______________________________________________________________________
Koszulka - House, sweter - House, kurtka - ?

15 komentarzy:

 1. Koza Ty Mój Bogu, któryś mnie wywiódł z ziemi murzyńskiej z domu Eboli! Zgadzam się z tym co napisałeś. Nikt nie ma prawa nas zmieniać, My sami tworzymy swoją tożsamość, osobowość, ścieżkę życia, no właśnie naszego życia. ;-; W sumie nie wiem co chciałam napisać, poprostu coś. .-. Bo taki jesteś super no. XD Co to za słowa przed i pod każdym zdjęciem? Czy to jakaś piosenka, a może Twoja twórczość? O i jak Ci idzie rola w serialu, byłeś już na planie, wiesz coś odnośnie tego wielkiego wydarzenia?? :3 Czekam na następny post! :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Co do ostatniego akapitu, to prawda - ludzie bywają nudni. Nie rozumiem z kolei tego o wielu twarzach. To też jakaś metafora? :) I 3 ostatnie zdania, cóż wydaje mi się, że gdyby wszyscy wysokie poczucie wartości nie byłoby współczucia :c Świetnie piszesz, czekam na dalsze posty :* ~Monika z aska

  OdpowiedzUsuń
 3. Normalnie, jak Werter :))
  Widać, że pisanie sprawia ci przyjemność. Cenię u Ciebie tę twórczość. Bardzo ładna całość :)
  Pozdrawiam @Maybebejbi ask :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Gdy napisałeś, żebym zerknęła na Twojego bloga, napisałam, że spojrzę w wolnym czasie.. na początku jakoś nie szczególnie zrobił na mnie wrażenie, jednak gdy przeczytałam resztę Twoich wpisów stwierdziłam, że warto było tutaj zajrzeć :) Masz swoje zdanie, swoje cele.. Bardzo fajnie to wszystko opisałeś.. Ja podobnie jak Ty chciałam zostać aktorką (w sumie to nadal chce), napisałeś, że chcesz być sławną osobą (aktor, vloger, tancerz, piosenkarz...), ale nic w tym kierunku nie robisz.. sam to podkreśliłeś.. Warto wyznaczać sobie cele i do nich dążyć, ale jeśli nie będziemy sobie pomagać w tym, nie będziemy NIC w tym kierunku robić, to ot tak tego nie osiągniemy.. Masz bardzo "oryginalne" podejście do życia, takie egoistyczne (bo liczysz się tylko Ty), sprawiasz komuś ból tym, co robisz, ale kompletnie Cię to nie interesuje, bo jesteś zapatrzony w siebie, chcesz żeby wszystko tak, jak Ty sobie zaplanujesz.. Warto też czasem zastanowić się trochę i wybrać inną drogę, żeby temu komuś nie sprawiać przykrości.. Jest ciężko, nikt nie powiedział, że będzie łatwo.. :) Masz też trochę pesymistyczne podejście do życia :< Jeśli będziesz tak zapatrzony w siebie to to Cię kiedyś zgubi, wszyscy się od Ciebie odwrócą i zostaniesz sam..- nie życzę Ci tego :) Wspomniałeś też, że nie lubisz jakiegoś vlogera chyba.. bardzo mu zazdrościsz tego, że jest znany - bez powodu nie jest rozpoznawalny, zrobił coś w tym kierunku.. Podobnie jak te wszystkie gwiazdki z telewizji- nie są sławne bez powodu.. :) Wystąpiłeś w "serialu" tvn, może to być Twój (chyba) pierwszy krok do tego, aby stać się sławnym :D czego z całego serca Ci życzę :) Nie jestem tutaj po to, żeby Cię pozytywnie oceniać lub krytykować..Zauważyłam, że dużą wagę przywiązujesz do pieniędzy, szkoda tylko, że one tak często mącą nam w głowie..wiadomo, że bez pieniędzy nie da się żyć, ale wszystko ma swoje granice.. Swoje opinię wyraziłam na podstawie tego, co zamieściłeś na swoim blogu :) może zacznij też brać pod uwagę zdanie innych, analizuj to, co Ci mówią i porównaj ze swoimi poglądami ;) czasem zdanie innych daje nam dużo do myślenia i pozwala nam obrać inną, tą lepszą drogę, aby dążyć do celu ;) Życzę Ci powodzenia, samych sukcesów :) I czekam na kolejny wpis na Twoim blogu :)

  OdpowiedzUsuń
 5. wow, świetny wygląd, ciekawie piszesz. Rewelacja ;3

  OdpowiedzUsuń
 6. Ha, faktycznie byś się dogadał z Goethe ;o
  Uważaj, żebyś nie trafił na swoją Lottę.

  panienkagraissler.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 7. masakrujesz jak korwin mikke xd

  OdpowiedzUsuń
 8. Uwierz mi... Dla mniej każdy 1 to OGROMNA różnica! Jestem pod wrażeniem Twoich odczuć co do bloga i muszę powiedzieć, że u Ciebie też często bywam, bo widać oryginalność i po prostu własne przemyślenia. I dziękuję bardzo :) Zaobserwowałam również.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 9. Jestes sliczny i byc moze jeszcze zostaniesz gwiadza za tego bloga...naprawde jest super i poprostu zazdroszcze;)

  OdpowiedzUsuń
 10. świetny blog, opisujesz to o czym myślisz, o tym jak sie czujesz itp. jestem pod wrażeniem. :) miło sie czyta. oby tak dalej ;)

  OdpowiedzUsuń
 11. Piszesz bardzo madre posty, widać że robisz to z serca i wkładasz w nie mnóstwo pracy. Świetnie napisane - masz rację, ludzie są nudni. Ale w dzisiejszych czasach jesli jesteś inny od nich to jesteś odepchnięty :))
  świetne zdjęcia,

  justsayhei.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 12. Słowo FAJNIE odzwierciedla bezdenność jaka ogarnia świat. Nikt nie zwraca uwagi na to co wartościowe w nas. Jesteś szczery, sobą, prawdziwy w każdym calu. Nie przedstawiasz życia jako piękne i kolorowe; pisana bajeczka twojej wyobraźni, żeby pokazać wszystkim jak to fajne żyć bez problemów, zmartwień, dziur wkręcających się serce, żołądek. Natomiast prezentujesz, że nie każdy ma tak samo, nie każdego rozpieszczają czy obsypują różami. Nie mydlisz oczu. Wszystkie zdania zapisane tak... nie dość, że poetycko, po swojemu... kreatywnie, malowniczo. Jesteś artystą który tworzy swój obraz słowami. Kontury są wierszami, a cała reszta pięknym wypełnieniem.
  Chwyciłeś moje serce w kraty i zabrałeś klucz. Ono dygocze i się boi kolejnego dzwonka do drzwi, szmeru, dźwięku wystukiwanego w klawiaturze. Wszyscy mi mówią, że nie znam się na życiu. Mały smerf szukany przez łapaczy motyli. Nie każdy wie co kryjemy.
  Maski są tak popularne, a opinie ludzi ta nie trafne. Nie wiem czy ten komentarz ma jakiś sens..... mimo tego co jest, przeszłość daje ma cień, który długi już jest, czy możemy go przejść? A niby czemu nie?
  Wianuszki ludzi wokół siebie to tylko szablon. Lepiej mieć prawdziwych przyjaciół. Nie liczy się ilość, ale jakość.

  OdpowiedzUsuń
 13. Podoba mi się ten wpis. Dziękuję za zaproszenie do bloga.

  OdpowiedzUsuń
 14. Twój styl pisania sprawia, że chce się czytać. Nie zważaj na negatywne komentarze i idź dalej, jesteś naprawdę dobry w tym, co robisz! Jestem zmuszona Cię zaobserwować, a w wolnym czasie dodam Cię do zakładki POLECAM!
  Pozdrawiam, Alicja.
  OKIEM-BARWNEJ-POETKI.BLOGSPOT.COM

  OdpowiedzUsuń

Zostawiając link do swojego bloga, sprawiasz, że na niego nie wejdę.
Naprawdę potrafię znaleźć czyjegoś bloga, jeśli mi na tym zależy.
Ty tylko spraw, żeby mi zależało.